GenelYaşam

Fareleri Canlı Canlı Yakalayıp Yediler

Tarladan Yakaladıkları Fareleri İtina İle Temizleyip, Pişirerek Yediler

Fareleri Canlı Canlı Yakalayıp Yediler

Fareler konusunda hassas iseniz, bu videodan sonra birkaç gün yemek yiyemeyebilirsiniz. Bu yüzden bünyesi hassas arkadaşların bu videoyu izlememesini önemle istirham ederiz.

İşin aslı fare gibi kemirgen ve haşeratların kahir ekseri Çin’de yenildiğini sanırken, video paylaşım sitelerine yüklenen videolarla; İslam’dan uzak, komünist ve ateist anlayışın hâkim olduğu yerlerde canlı adına ne varsa tüketilebildiğine şahit olduk.

YouTube video

Yukarıdaki videoda yer Vietnam. Tarladan fareleri elleriyle yakalıyor, sonra ısırmasınlar diye canlı canlı dişlerini kırıp bir çuvala koyuyor ve sonra yine canlı canlı sıcak suda haşlayıp tüylerini yoluyorlar. En sonunda ise bir danayı ya da kuzuyu parçalara ayırıp işler gibi, fareleri işleyip yemeğini yapıyor, sonrada bunu afiyetle yiyorlar.


Fareleri Canlı Canlı Yakalayıp Yediler

Hâlbuki fare pisliktir. Birçok salgın hastalığın taşıyıcısıdır. Hindistan’da fareye tapıp secde ederlerken Vietnam ve Çin gibi ülkelerde ise pişirip yiyorlar.

Midem kalkarak izlediğim bu videodan sonra bir kez daha anladım ki İslam şereftir. Müslüman bir ülkede doğup yaşadığıma, Müslüman olduğuma, dinimizin haram kıldığı ve yenilmesini yasak ettiği şeylere binlerce kez şükrettim. Yine bizi yeme içme hususunda bir ayetle uyaran Rabbimiz şöyle buyuruyor:

Ey İnsanlar! Yeryüzündeki temiz ve helal şeylerden yiyin, şeytana ayak uydurmayın, zira o sizin için apaçık bir düşmandır. Bakara – 168

Hemen aşağıdaki videoda Rusya’da geçiyor. İhtiyar Rus elindeki fareyi, kim bilir belkide arkadaşlarının gazına veya dolduruşuna geldiğinden, zorlanarak da olsa canlı canlı yiyor. Ya Rabbi sen bizi her daim pis olanlardan, pis olanların şerrinden ve pisliklerden koru.


Yaşlı Rus, Canlı Canlı Tarla Faresini Yedi

Fareleri Canlı Canlı Yakalayıp Yediler adlı bu konuyla alakalı youtube üzerinden başka videolar izlemek istiyorsanız, buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Keyifli Admin

Medeniyetimiz, ahlaki değerlerimiz ve bu vatan toprağı bizim için değer konmaz birer hazine niteliğindedir. Keyifli Bilgi yapabildiği kadar, sizlerin de desteğiyle bu hazinelerin hepsine taliptir.

Bir Yorum

  1. Yemin ederim midem kalktı. Nasıl insanlar, nasıl bir dinleri, nasıl mideleri var anlamıyorum. tek kelimeyle iğrenççç

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak ve siteyi doğru görüntülemek için, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak sayfayı yenileyin.