YaşamGenel

Eğitimli Köpekler İstilacı Fareleri Avlıyor

Dev gibi gelişmiş fareleri, onlarca eğitimli köpekle avlayarak tarlaları ve samanlıkları farelerden temizliyorlar

Eğitimli Köpekler İstilacı Fareleri Avlıyor

Eğitimli Köpekler İstilacı Fareleri Avlıyor; elbette hayvan severiz. Fakat haşere türündeki hayvanlar her nedense sevimsiz oluyor. Üstelik barındıkları ve çoğaldıkları yerde, ekinlere, üretilen ürünlere saman ve tahıllara ciddi zararlar veriyorlar. Dahası bu kemirgenler veba mikrobunu yayıcıdır. Tükürüklerinde, nefeslerinde, ısırdıklarında ve etlerinde veba mikrobu bulunur.

Geçmiş dönemlerde veba salgınları yüzünden Avrupalı farelerden çok çekmiştir. Bu hususta Avrupalının mustarip olmasının bir sebebi de tuvalet kültürlerinin olmaması nedeniyle, pis ortamların ve farelerin hızla gelişip çoğalması nedeniyledir.

Öte yandan aşağıda gördüğünüz videoyu izlediğimde hayretler içinde kaldım. Ben Türkiye’de hiçbir köyde, hiçbir samanlıkta ne bu kadar fare gördüm. Ne de bu kadar gelişmiş, neredeyse dev cüsseye ulaşmış fare gördüm.

Doğrusu bu fareleri kedilerle avlamaya kalksalar, bu farelerle kedilerin baş edebileceğini de pek düşünemiyorum. Köpeklere tutan fareler, zaman zaman köpekleri de ısırıyor. Köpeklerse sanki bu iş için özel eğitim almış. Yakaladıklarını öldürüp bir kenara atıyorlar.

Eğitimli Köpekler İstilacı Fareleri Avlıyor

Fareler saman balyalarının altından, barınaklardan, kulübelerden ve demir yığınlarının altından adeta toprak üzerinde ne varsa, ne yapılmışsa hepsinin altından neredeyse yüzlerce sayıda çıkıyor. Köpeklerse hiçbirini kaçırmamaya yemin etmiş gibi, saldırıp tek tek fareleri yakalayarak itlaf ediyor.

Öyle sanıyorum ki Avrupa’da köylüler veya çiftçiler bu fareleri avlayan özel ekipleri çağırarak, baş belası farelerden kurtuluyorlar. Çünkü Fare avı yapan köpekler ve köpeklerin sahibi son derece senkronize ve uyumlu bir şekilde tek bir fareyi kaçırmadan bu problemi çözüyorlar.

Ayrıca tarlalardan ve çiftliklerden köpeklerle fare avının sadece Avrupa’da yapılmıyor. Rusya, Moldova, Ukrayna gibi ülkelerde de köpeklerle fare avı yapılıyor. Ve bu iş için özel köpekler yetiştirilerek eğitiliyor. Aşağıdaki videoda da görebileceğiniz gibi sadece bir çiftlik ve tarladan toplamda köpeklerin avladığı irili ufaklı fare sayısı 290 adettir.

Sadece bir tarlada bu kadar farenin bulunması ne kadar abartılı bir rakam ise, tek seferde o kadar farenin köpekler tarafından avlanması da sanırım o kadar abartılı. İşin aslı, bu öldürülen fareler için bir de tesis kursalar, Vietnam ve Çin gibi ülkelere fareleri iyi paraya okuturlar gibime geliyor. Malum Çinliler ve Vietnamlılar için fare kızartma ve fare mangal en popüler yiyecekler arasında yer ediniyor: )

Vietnamlıların fare menüsünü izlemek isterseniz Fareleri canlı yakalayıp yediler adlı konumuza göz atabilirsiniz. Her neyse sözü daha fazla uzatmadan sizi istilacı farelerin köpeklerle avı videosuna götürelim. Hemen yukarıdaki videoya tıklayarak mevzuyu izleyelim.

Köpeklerle Samanlıkta Fare Avlama

Eğitimli Köpekler İstilacı Fareleri Avlıyor

Eğitimli Köpekler İstilacı Fareleri Avlıyor adlı konumuza son verirken farelerin tarlalardan temizlenmesi ile alakalı başka videolar için burayı tıklayarak youtube üzerinden izleyebilirsiniz.

Keyifli Admin

Medeniyetimiz, ahlaki değerlerimiz ve bu vatan toprağı bizim için değer konmaz birer hazine niteliğindedir. Keyifli Bilgi yapabildiği kadar, sizlerin de desteğiyle bu hazinelerin hepsine taliptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak ve siteyi doğru görüntülemek için, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak sayfayı yenileyin.