YaşamTeknoloji

Otobüs Karavan İçinde Araba Garajı Bile Var!

Kendi elektriğini güneş panelleriyle kendi üretebilen, kendi kendine yetebilen karavanla doğada yaşam fikri!

Otobüs Karavan İçinde Araba Garajı Bile Var!

Otobüs Karavan İçinde Araba Garajı Bile Var! Minimalist bir yaşamdan hoşlanıyorsanız, hele de böyle bir yaşamı dünyanın her yerine; doğanın, ormanın, şehirlerin en güzel yerlerine taşımak istiyorsanız, karavan hayatı tamda size göre dersek pekte yanlış yapmış olmayız.

Açıkçası ülkemizde karavan kültürü gelişmemiş ve yeterince olgunlaşmamış bir kültür. Fakat şimdilerde karavanlarda her türlü konforun bulunması, gezerek yaşam, karavanların adeta evlerden farksız olması, yavaş yavaşta olsa insanımızı karavan kültürünü öğrenmeye teşvik etmiştir.

Şimdilerde karavanlar, tamamen kendi kendine yetebilen bir sistemle üretiliyor. Amatör olarak kendi karavanını yapanlar olduğu gibi, ultra lüks karavan yapan dev firmalarda mevcut. En güzeli ise lüks bir karavanınız olsa da veya kendi el emeği göz nuru ile yapılmış olan bir karavanınız olsa da hiç fark etmez, doğada, ormanda ve ya tatlı bir göl kenarında aynı manzarayı paylaşabiliyor olmanızdır.

Otobüs Karavan İçinde Araba Garajı Bile Var!
15 metreküplük Panelvan Araçla yapılan bir karavan

Bir Karavanda Neler Var?

Aslında amatör yapılan karavanlarda bile yok yok, güneş panelleri ile kendi kendine elektrik üretebilen, içinde tuvalet ve banyosu olan, mutfağı oturma odası ve yatak odası olan karavanlar neredeyse 17 m2 lik bir alana muhteşem bir şekilde sığdırılabiliyor.

Yine bu karavanlarda, televizyon, bilgisayar, internet, uydu bağlantısı, buzdolabı gibi elektronik eşyalar bulunuyor. Bir evde olması gereken ne varsa, bir karavanda da bu eşyalar ve cihazlar fazlasıyla mevcut. Bu yüzden bir karavanda ev konforunu yakalamak hiçte zor değil.

Üstelik bu konforun dışında evde olmayan ve karavanı karavan yapan en güzel farklılık ise evinizi istediğiniz yere götürebilmeniz, istediğiniz manzaraya uyanabilmeniz, ülkenin en doğusunda da en batısında da karavan keyfiyle yaşayabilmenizdir.

Tabi biz konuya minimalist bir yaşam diyerek başlamış olsak da aşağıda izleyeceğiniz videoda göreceksiniz, artık karavanlarda ki yaşam hiçte minimalist değil. İçine arabanın sığdığı, bir garajı olan dev karavanlarda üretiliyor. Tabi bu karavanlara günümüz şartlarında ulaşmak veya böyle bir karavan olmak oldukça maliyetli; buna rağmen doğada yaşamak için böyle lüks bir karavanın olması da gerekmiyor.

Nitekim youtube üzerinde aşama aşama yaptığı karavanı gösteren, karavanı bittikten sonra ülke turuna çıkan birçok arkadaşımız var. Tecrübe noktasında çok faydalı olacağını düşündüğüm bu insanların videolarını izleyebilir, onları takip edebilirsiniz. Aşağıda bırakacağım linkten bu arkadaşların videolarına ulaşabilirsiniz.

İçinde Araba Olan Karavan

YouTube video

Otobüs Karavan İçinde Araba Garajı Bile Var! adlı konumuza son verirken, karavanla tura çıkan, kendi karavanını kendisi yapan arkadaşların videoları için, karavan vlog videoları için buraya tıklayarak youtube üzerinden izleyebilirsiniz.

Keyifli Admin

Medeniyetimiz, ahlaki değerlerimiz ve bu vatan toprağı bizim için değer konmaz birer hazine niteliğindedir. Keyifli Bilgi yapabildiği kadar, sizlerin de desteğiyle bu hazinelerin hepsine taliptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu