Sağlık

Yağ Bezeleri ve Kistlere Masajla Gelen Çözüm

Birkaç noktaya yapacağınız kolay bir masaj tekniğiyle, vücudunuzda bulunan yağ bezelerinden kurtulun

Yağ Bezeleri ve Kistlere Masajla Gelen Çözüm

Yağ Bezeleri ve Kistlere Masajla Gelen Çözüm; insan vücudunda bazı noktaların birçok önemli organlarla bağlantılı olduğu öteden beri bilinmektedir. Bu noktalara uygulanan baskı veya masaj, rahatsızlık için Uzakdoğu’da bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Elbette “Modern tıbbın koyduğu teşhisi ve tedavi metodunu önemsemeyin” demiyoruz.

Fakat sizin için koyulan teşhis bir ameliyat ise veya zorlu bir süreci gerektiren tedavi ise, pekâlâ bunun yerine çok daha kolay olan bitkisel kürler veya Uzakdoğu’da uzun süreden beri kullanılan, hiçbir yan etkisi olmayan masaj tedavisine öncelik vererek deneyebilirsiniz.

Şayet masajla veya bitkisel bir tedavi ile hastalık geriler veya yok olursa, ameliyat masasına yatmaktan kurtulmanız, haliyle size iyi gelecektir. Masajla Gelen tedavide bir duayen olan Master Mu Yuchun bize uyguladığı bir masaj tekniğiyle insan vücudunda bulunan yağ bezelerinden, kistlerden masaj yoluyla asıl kurtulacağımızı anlatıyor.

Yağ bezelerinin neredeyse her insanda bulunduğunu söyleyen Master Mu Yuchun, tedavi edilmezse bu bezelerin ilerleyen süreçte daha çok büyüyeceğini, bir kiste dönüşebileceğini, en kötüsü de onun kanserin habercisi olan bir tümöre dönüşebileceğini ifade ediyor.

Hâlbuki denemekle hiçbir şey kaybetmeyeceğimiz basit bir masaj tekniğiyle vücudumuzdaki yap bezelerini yok etmemizin mümkün olduğunu söyleyen Master Mu Yuchun bir küçük oklava parçasıyla masaj tekniğini gösteriyor.

Tedavi kolaylığını ilginç bulduğumuzdan bunu sizinle paylaşmak istedik. Aşağıdaki videoda yağ bezelerinden kurtulmanın masajla nasıl mümkün olabileceği anlatılmış tabi birde bu masajın kısa vadede etkili olmayacağı, bu masaja insanın her gün ve toplamda altı ay kadar bir süre ile devam etmesi öngörülmüş.

Kist Nedir?

Tıp alanında sıklıkla adı duyulan ve birçok hastalığa konu olan kistler; vücudun farklı bölgelerinde oluşabilen iyi veya kötü huylu, içi sıvı, yarı katı veya hava dolu kese benzeri oluşumlardır. Diğer adı tümör olan bu keseler genellikle hastaları korkutsa da birçok durumda iyi huylu oluşumlardır.

Fakat tüm kistlerin kötü huylu olabilme ve kanserleşebilme ihtimali bulunduğu göz önünde bulundurularak buna yönelik araştırmaların yapılması gerekir. Ayrıca kistlerin boyutlarının büyümesine veya vücutta hassas bölgelerde bulunmasına bağlı olarak çeşitli olumsuzluklara yol açması da söz konusu olabilmektedir.

Bu nedenle vücudun herhangi bir bölgesinde tespit edilen kistler gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra hastada yol açtığı komplikasyonlar da göz önünde bulundurularak gerekli görüldüğü durumlarda cerrahi operasyon yardımıyla alınmalıdır.

Yağ Bezeleri ve Kistlere Masajla Gelen Çözüm
Tipik Bir Yağ Bezesi

Yağ Bezesi Nedir?

Yağ birikimlerinin vücutta, deri altına yerleşerek bir kapsül şeklinde sarılması, lipom adı da verilen yağ bezelerinin oluşumu ile sonuçlanır. Basit bir tümör şekli olarak da nitelendirilebilen bu bezeler, genellikle iyi huyludur ve görüntü açısından kişileri rahatsız etmesi haricinde herhangi bir sağlık sorununa neden olmaz.

Vücudun tüm bölgelerinde yağ bezesi görülebileceği gibi en yaygın olarak yüz, omuzlar, saç derisi, genital bölge, boyun ve sırt bölgesinde oluşur. Birçoğu yumuşak bir yapıya sahiptir ve üzerine elle bastırıldığında hareket ediyormuş gibi bir his verir. Bunun sebebi deri ile tamamen bütünleşik yapıda olmamalarıdır. Yağ bezeleri her yaştan insanda görülebilecek bir sorun olmakla birlikte çocuklarda oldukça seyrek görülür.

Ağrıya ve sızıya neden olmayan bu tip bezelerde sonradan ağrı oluşması, genellikle yağ bezesinin tıbbi açıdan müdahale gerektirdiğini işaret eden bir durumdur. Tüm hücreler gibi zamanla büyüyüp çoğalan yağ hücreleri, bazı durumlarda yağ bezelerinin boyutlarının kontrolden çıkmasına ve aşırı büyümesine yol açabilir. Bu durumlarda cerrahi operasyonlar yardımıyla büyüyen yağ bezelerinin çıkartılması gerekir.

Yağ Bezesi Neden Olur?

Yağ bezelerinin oluşum nedeni tam olarak bilinmemektedir. İlerleyen yaşlarda neredeyse birçok insanda bulunan bu bezelerin, oluşma ihtimalini arttırdığı bilinen bazı hususlar mevcuttur. Yağ bezesi oluşumuna zemin hazırlayan durumlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Karaciğer hastalıkları
 • Genetik yatkınlık
 • Cildin darbe alması
 • Yüksek kolesterol
 • Obezite
 • Trigliserit düzeyleri
 • Sağlıksız beslenme
 • İleri yaş
 • İnsülin direnci
 • Diyabet hastalığı
 • Metabolik hastalıklar

Yağ bezesinin birçok türünde deri altında bulunan yağ kitlesi elle bastırıldığında yer değiştirir. Kolaylıkla hareket etmeyen sabit yapıda bir şişlik olması farklı bir hastalığı işaret ediyor olabilir. Oluştuğu bölgeye göre değişebilmekle birlikte lipomlar genellikle yumuşak bir yapıya sahiptir.

Yağ bezesi elle muayene esnasında bastırıldığında şekil değişikliğine uğrayabilirler. Daha büyük ve sert yapılı yağ bezelerinin teşhisinde benzer görünümlü farklı hastalıklarla karıştırılmaması açısından ultrasonografik görüntüleme ile tanı desteklenir.

Kist ve Yağ Bezesine Masajla Tedavi

YouTube video

Yağ Bezeleri ve Kistlere Masajla Gelen Çözüm adlı konumuza son verirken, yağ bezeleri ile alakalı videolar ve doktor önerileri izlemek isterseniz, burayı tıklayarak youtube üzerinden izleyebilirsiniz.

Keyifli Admin

Medeniyetimiz, ahlaki değerlerimiz ve bu vatan toprağı bizim için değer konmaz birer hazine niteliğindedir. Keyifli Bilgi yapabildiği kadar, sizlerin de desteğiyle bu hazinelerin hepsine taliptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu