Sağlık

Daha Net Görmek İçin Masaj Yapma Noktaları

Birkaç dakikalık Çin masajıyla bulanık görüntüyü gidererek, daha net ve daha keskin bir görüş elde edin!

Daha Net Görmek İçin Masaj Yapma Noktaları

Daha Net Görmek İçin Masaj Yapma Noktaları; birileri bir gün bana bazı noktalara yapılan masajla daha net göreceğimi söylese muhtemelen inanmazdım. Fakat bugün inanıyorum. Çünkü Çin tıbbının duayeni Mu Yuchun Çigong abinin gösterdiği noktalara masaj yapınca gerçekten görüntünün netleştiğini fark ettim.

Zaten öteden beri masajla tedavi olduğunu biliyoruz. İnsanın vücudunun kimi noktalarına yapılan masajın, tedaviye katkı sağladığını da biliyoruz. Fakat anında etki konusunda gerçekten “Şaşırmadım” dersem, Mu Yuchun Çigong abiye haksızlık etmiş olurum. Çünkü masajı yapar yapmaz, görmemin daha net bir hal aldığını hemen fark ettim.

Mu Yuchun Çigong görme netliği kazanmak için baştaki üç noktaya masaj yapmamızı söylüyor. Bunlarından birincisi ensenin hemen üstü, sağa ve sola doğru çok bastırmadan ovarak birkaç dakika masaj yapmanız yeterli oluyor.

İkinci nokta ise kulak arkasında, hemen kulak memesinin hizasında bulunan boşluk, kafadaki pisliğin atık maddelerin, hep bu noktada toplandığını söyleyen, Mu Yuchun Çigong ensenin üstündeki kısma yapılan masajdan sonra hemen bu kulak arkasında bulunan boşluk kısmına yine çok bastırmadan birkaç dakika masaj yapılması gerektiğini söylüyor.

Son olarak masajın yapılması gereken yer; başın iki yanında bulunan, kulakların üzerinde kalan noktalardır. İki elinizle başınıza, hemen kulaklarınızın üstünde kalan alana, ellerinizi ileri ve geri hareket ettirerek yine birkaç dakika boyunca masaj yapıyorsunuz.

Tüm bunları yaparken, hissedilir derecede görmenizin netleştiğini, daha net gördüğünüzü hemen anında fark ediyorsunuz. Fakat Mu Yuchun Çigong abi bu masajı tek seferlik uygulamayın diyor. Her gün bu masajı uygulayabilirsiniz. Hatta net görmediğinizi hissettiğiniz anlarda da hemen bu masajı uygulayabilirsiniz.

Aşağıdaki videoda Mu Yuchun Çigong abinin masaj tekniklerini göreceksiniz. Fakat görme bozukluğunun nedenlerini ve görme bozukluğuna sebep olan hastalıkları sırasıyla inceleyelim. Çünkü kimi ciddi hastalıklar görme bozukluğuna neden oluyor. Böyle durumlarda, altta yatan hastalıklar mutlaka tedavi edilmelidir. Bunun için mutlaka bir doktor muayenesine gidilmelidir.

Görme Bozukluğu Neden Olur?

Görme bozukluğu, gözde oluşan kırılma kusurlarına bağlı olarak retina adı verilen ağ tabakasında görüntünün odaklanamaması sonucu ortaya çıkan rahatsızlıkları kapsamaktadır. Bu sorunlar genel olarak gözlük kullanımı, kontakt lensler, lazer teknikleri ve cerrahi yöntemlerle giderilebilmektedir.

Görme bozukluğu nedenleri genellikle çevresel ve genetik faktörlere bağlı olarak değişebilmektedir. Yaygın olarak görülen göz hastalıklarının nedenleri arasında ise şu faktörler bulunmaktadır:

 • Uzun süre az veya çok ışığa maruz kalmak
 • Bazı üst solunum yolu enfeksiyonları
 • Göz kurulukları
 • Göz sinir iltihabı
 • Göz kanseri
 • Hipofiz bezi tümörleri
 • Beyin damar tıkanıklıkları
 • Göz siniri damarlarının tıkanması
 • Göze kaçan yabancı bir cisim
 • Genetik yatkınlık,
 • İlerleyen veya ileri yaş
 • Bazı kronik hastalıklar (Diyabet veya kalp)

Bunun dışında uzağı ve yakını görememe sorunu yani miyop ve hipermetrop diyerek adlandırdığımız görme bozuklukları ile alakalı geniş bilgi edinmek istiyorsanız ve yine bu tür sorunlar için en iyi bir tedavi olan gözlük kullanımını merak ediyorsanız, gözlüğün icadı ve faydaları ile alakalı konumuza göz atabilirsiniz.

Daha Net Görmek İçin Masaj Yapma Noktaları

Strese Bağlı Göz Hastalıkları Nelerdir?

Uzun yıllardır yapılan klinik araştırmalar sonucunda bazı psikolojik rahatsızlıkların görme bozukluklarına neden olduğu tespit edilmiştir. Özellikle strese bağlı olarak geliştiği bilinen göz hastalığına, santral seröz koryoretinopati adı verilmektedir.

Daha basit bir dille ifade edecek olursak, sinirsel göz bozukluğu veya stresin göze vurması şeklinde ifade edebiliriz. Bu hastalığın gelişmesinde etkili olan risk faktörleri genel olarak kortizol kullanımı, aşırı stres ve anksiyete durumları ile birlikte diğer ruhsal dinamikleri kapsamaktadır.

Anksiyete görme bozukluğuna neden olan başlıca faktör olmakla birlikte ikinci sırada aşırı kortizol kullanımı yer almaktadır. Strese bağlı görme bozukluğu yaşayan bireylerin ise genellikle rekabetçi, hırslı, ani duygu boşalımları yaşayan ve başarı odaklı bir yaşam şekline sahip oldukları bilinmektedir. Bu kişilerde diğer insanlara oranla kortizol hormonu seviyesi çok daha yüksek olmaktadır. Bu durumda farklı görme bozukluklarına sebebiyet verir.

Bulanık Görmenin Nedenleri Nelerdir?

Bu sorun genellikle yaşın ilerlemesine bağlı olarak gelişmektedir. Bunun dışında enfeksiyon, gözün travmatik hasarı ve katarakt hastalığı gibi nedenlerden dolayı gelişebilmektedir. Özellikle yaş ilerledikçe kişilerde bulanık, sisli veya puslu görme gibi şikâyetler gelişebilmektedir. Öte yandan düşük tansiyon gibi başka sorunlarda bulanık görmeye neden olur.

Eğer altta yatan bir hastalık yoksa veya altta yatan hastalıkları tedavi ettirdiyseniz, sadece yaşınızdan dolayı zaman zaman bulanık görüyorsanız, bulanık bir görüntüyü anında dağıtıp net bir görüntü elde etmek için Mu Yuchun Çigong abinin tekniğinden faydalanabilirsiniz.

Bulanık Görüşü Masajla Netleştirin

YouTube video

Daha Net Görmek İçin Masaj Yapma Noktaları adlı konumuza son verirken, bulanık görmenin nedenleri ile alakalı videolar izlemek isterseniz, burayı tıklayarak youtube üzerinden izleyebilirsiniz

Keyifli Admin

Medeniyetimiz, ahlaki değerlerimiz ve bu vatan toprağı bizim için değer konmaz birer hazine niteliğindedir. Keyifli Bilgi yapabildiği kadar, sizlerin de desteğiyle bu hazinelerin hepsine taliptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak ve siteyi doğru görüntülemek için, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak sayfayı yenileyin.