Sağlık

Anlık Unutkanlığa Çin Masajıyla Gelen Çözüm

Çin'de popüler olan geleneksel tıbbın, hafıza kaybına ve unutkanlığa çözüm olarak uyguladığı masaj tekniği

Anlık Unutkanlığa Çin Masajıyla Gelen Çözüm

Anlık Unutkanlığa Çin Masajıyla Gelen Çözüm; geleneksel Çin tıbbının masaj teknikleri insanı şaşırtmıyor dersek yeridir. Nitekim Çin tıbbının duayenlerinden Master Mu Yuchun bu seferde, özellikle yaşlılarda çok sık görülen unutkanlıkların ve kimi genç insanlarda çok sık görülen anlık unutkanlıkların masajla son bulacağını söylüyor.

Master Mu Yuchun adlı abimiz, unutkanlıkların temel sebebinin, kanın vücutta özellikle baş bölgesinde yeterince dolaşmadığını, bunun da unutkanlıklara sebep olduğunu söylüyor. Eliyle yaptığı masaj hareketleriyle özellikle baş bölgesinde kanın ideal derecede dolaşmasını sağladığını anlatan Master Mu Yuchun bunun özellikle ihtiyarlarda çok faydalı olacağını anlatıyor.

Modern tıp unutkanlığın sebeplerinin en önemlisinin damarlarda daralmalar nedeniyle olduğunu söylüyor. Fakat abimiz Mu Yuchun bu görüşe katılmıyor. Ve unutkanlık için basit birkaç teknikle unutkanlık durumunun son bulacağını söylüyor. Denemekte fayda var. Nasılsa kaybedilecek bir şey yok. Günde sadece on dakikamızı alacak bir masaj tekniğinin detaylarını aşağıda anlatalım.

Anlık Unutkanlığa Çin Masajıyla Gelen Çözüm

Unutkanlık İçin Masaj Teknikleri

Daha önceki bir konumuzda bahsettiğimiz, iyi görmek için yapılan masaj ile neredeyse aynı olan masajı yapacağız. İlk yapmamız gereken, iki elimizle veya tek elimizle hangisi kolayımıza gelirse, o şekilde enseyi ve ensenin hemen üstünde kalan baş bölgesine masaj uygulamaktır. Bu masajı yaparken, enseye veya baş bölgesine çok bastırma gerekmiyor. Ayrıca çok bastırırsanız, saçlarınızı yolma veya çekme gibi durumlar oluşacağından, sakince ve çok bastırmadan hafifçe ovuşturmalısınız.

Bu masaj için sadece on dakika vakit ayırmanız yeterli. Sonrasında ise ikinci masajı yapmamız gerekiyor. İki elimizle bir topu tutuyormuş gibi yaparak ve sanki iki elimizde birbirini iten büyük mıknatıslar varmış gibi davranmamız gerekiyor.

Bu mıknatıslar elimizin açılmasına veya kapanmasına müsaade etmeyecek şekilde dizayn edilmiş, mıknatısların baskısı yüzünden ellerimizin yorulduğunu hissediyoruz. Nitekim bu hareketi yaparken biraz zorlanmalısınız. İki elinizde adeta bir elektriklenme olduğunu hissettiğinizde veya parmaklarınızda bir karıncalanma olduğunda, ellerinizi başınıza götürün. Fakat başınızı tutmayın

Başınız ve elleriniz arasında boşluk kalsın. Başınıza hiç dokunmadan oluşturduğunuz manyetik alan etkisiyle ellerinizi ileri ve geri hareket ettirerek başınıza on dakika boyunca masaj etmeye devam edin. Bu masajı her gün en az bir kez uygulayın.

Böylece baş bölgenizde kan dolaşımı artacak ve unutkanlık veya geçici hafıza kaybı gibi problemleri masaj yapmaya devam ettiğiniz müddetçe rafa kaldırmış olacaksınız. Umuyoruz ki bu bilgi size faydalı olur. Sağlıklı günler dileriz.

Hafıza Kaybı ve Unutkanlığa Çin Masajı

YouTube video

Anlık Unutkanlığa Çin Masajıyla Gelen Çözüm adlı konumuza son verirken, hafıza kaybı veya unutkanlık ile alakalı bilgi almak için buraya tıklayarak ilgili videoları izleyebilirsiniz.

Keyifli Admin

Medeniyetimiz, ahlaki değerlerimiz ve bu vatan toprağı bizim için değer konmaz birer hazine niteliğindedir. Keyifli Bilgi yapabildiği kadar, sizlerin de desteğiyle bu hazinelerin hepsine taliptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu