BitkilerGenel

Limon ve Sarımsakla Damar Tıkanıklığına Son

Doğal Antibiyotik Olan, Kalp ve Damar Hastalıklarına İyi Gelen Sarımsak ve Limon Kürünün Hazırlanışı

Limon ve Sarımsakla Damar Tıkanıklığına Son

Limon ve Sarımsakla Damar Tıkanıklığına Son, gariptir ki bu konuyu hazırlarken, kalbe giden damarlarımın tıkandığını öğreneli henüz bir hafta olmadı. Özellikle kırk beş yaş üstü erkeklerin çoğunu vuran bu hastalık zamanımızın en çok ölüm oranına sahip hastalıklarından biri. Fakat benim de hazırlama aşamasında olduğum bu kürü, kullananlar methede methede bitiremiyor. Sarımsak ve limonun etkileşime girerek, gerçekten damarların tamamını temizlediği iddia ediliyor.

Bu iddiaların henüz aksini söyleyen yok. Fakat ben bu kürü kullanıp bitirdikten sonra, ciddi anlamda faydasını görürsem eğer, yine bu konuyu güncelleyerek mutlaka düşüncelerimi sizinle paylaşacağım. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan, gelelim sarımsak ve limon kürü nasıl hazırlanır? Ve sarımsak limon kürü nasıl kullanılır? Detaylarıyla anlatmaya…

Limon ve Sarımsak Kürü Nasıl Yapılır?

Damar sertlikleri, damar yağlanması, damar tıkanıklıkları ile yüksek tansiyon gibi hastalıkları kalıcı olarak iyileştirebiliyor. Ayrıca zayıflamaya da önemli etkileri bulunmakta…

Limonun ve sarımsağın tabi ki faydaları saymakla bitmez. Bir de bu iki besinin bir araya geldiğini düşünün! Ortaya tam bir şifa deposu çıkıyor. Özellikle kırklı yaşlardan sonra sigara veya alkol gibi zararlı alışkanlıkları olanların sarımsak ve limon suyu kürünü sıkça yapmaları gerekiyor.

Kalp ve damar hastalıkları başta olmak üzere birçok derde deva olan limon ve sarımsak, diğer bir deyişle ayrı ayrı sağlığa birçok faydası olan bu ikili bir araya gelip, kür haline dönüştürüldüğünde adeta bir mucizeye dönüşüyor. Şimdi bu mucizevi kürün gerektirdiği malzemeleri aşağıda zikredelim:

 • 2 litre taze sıkılmış limon suyu
 • 40 diş soyulmuş sarımsak
 • 2 litrelik büyük cam kavanoz

Yukarıda malzemeler listesinde cam kavanoz yazdık. Çünkü plastik şişeler fermente olacak sarımsak ve tamamıyla aslında asit olan limonunun etkilerine maruz kalarak, kanserojen madde salınımı yapabilir. Bu yüzden mutlaka cam kavanoz kullanmanızı öneriyoruz.

Sıktığınız limon suyu iki litre yani yaklaşık sekiz su bardağı kadar olmalı. Ardından kırk diş orta boy sarımsağı soyun ve ezin. Sarımsakları da kavanozun içine ekleyerek cam kavanozu folyo veya ışık geçirmeyen bir madde ile tamamen kaplayın. Ilık ve yine ışık almayan bir odada bu karışımı 25 gün boyunca muhafaza edin.

Ancak kavanozu her gün en az bir kez çalkalamanız gerektiğini de unutmayın. 25 günün sonunda sarımsaklar limon suyunun içinde iyice eridikten sonra bu kürü her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı olarak içebilirsiniz. Her gün, içmeden önce kavanozu çalkalamalısınız.

Bu kürü 25 gün bu şekilde uyguladıktan sonra 10 gün ara vermeniz gerekiyor. Sonra yine 25 gün uygulamalısınız. Her gün aynı saatlerde içerseniz daha etkili sonuçlar verecektir. Bu karışımın içerisine kesinlikle başka bir madde atmayın.

Limon ve Sarımsakla Damar Tıkanıklığına Son

Limon ve Sarımsak Kürünün Faydaları

Daha önce tek başına sarımsağın faydaları hakkında bir yazı paylaşmıştık. Şimdi ise sarımsağın limon ile etkileşime girmesiyle hazırlanan Sarımsak ve limon kürünün faydalarını inceleyelim:

 • Zararlı yağların yakılmasını sağlayarak zayıflamaya yardımcı olur.
 • Damar tıkanıklıklarını açar,
 • Bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor, alerjilere çare oluyor.
 • Vücuttaki şeker oranını dengeliyor, pankreası yeniliyor.
 • Damar iltihaplarını iyileştirir.
 • Beyin hücrelerini yeniliyor, felç riskini azaltıyor.
 • Vücuttaki şişkinliği gidererek, ödem oluşmasını önler.
 • Böbrek ve safra taşlarını eritir.
 • Felç ve inme riskini azaltır.
 • Kalp krizi riskine karşı kalbi güçlendirici etkisi vardır.
 • İdrar söktürür
 • Kötü kolesterolü düşürür, hipertansiyonu önler.
 • Kireçlenmeyi önler, romatizma ağrılarını dindirir.
 • Ülser mikroplarını yok ederek mide ülserinin iyileşmesini sağlar.
Limon ve Sarımsakla Damar Tıkanıklığına Son

Limon ve Sarımsak Kürünün Zararları

 • Tansiyon düşüklüğüne sebep olduğundan, zaten düşük tansiyona sahip hastalığı olanların bu kürü uygulaması tavsiye edilmez.
 • Tansiyon ilacı kullanan, kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilerin de bu karışımı doktorlarına danışmadan kullanmaması gerekiyor.
 • Limonun ve sarımsağın içinde bulunan asit midede yanmalara sebep olabilir. Alerjik reaksiyonlara sebep olup, baş ağrısı yapabilir.
 • Olası yan etkilerden dolayı sarımsak limon kürünü tüketmeden önce doktorunuza danışmalı ve onun onayı ile bu kürü uygulamalısınız.

Limon ve Sarımsak Kürü Video

YouTube video

Limon ve Sarımsakla Damar Tıkanıklığına Son adlı konumuza son verirken, sarımsak limon kürü ile alakalı başka videolar izlemek istiyorsanız, buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Keyifli Admin

Medeniyetimiz, ahlaki değerlerimiz ve bu vatan toprağı bizim için değer konmaz birer hazine niteliğindedir. Keyifli Bilgi yapabildiği kadar, sizlerin de desteğiyle bu hazinelerin hepsine taliptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak ve siteyi doğru görüntülemek için, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak sayfayı yenileyin.