Yemekler

Sahanda Kaşarlı Sucuklu Tereyağlı Yumurta

Çok lezzetli olan, erkeklerinde kolayca yapabileceği, kaşarlı, sucuklu ve tereyağlı yumurta nasıl yapılır?

Sahanda Kaşarlı Sucuklu Tereyağlı Yumurta

Sahanda Kaşarlı Sucuklu Tereyağlı Yumurta; Hani diyoruz ki; yumurta olmasa, Allah yumurtayı yaratmasa, bekârların hali ne olurdu. Bu cümleyi bekâr arkadaşların, sahana yumurta kırarken terennüm ettiğini veya “Yumurtayı yaratan Allah’a hamdolsun” dediklerini belki de duymuşsunuzdur.

Öte yandan kahvaltılarda ve diğer öğünlerde de tüketilebilen yumurta; besleyici, doyurucu ve en ödemlisi de acil olarak hazırlanan üstelik bir yemek yerine yenen gıdaların başında gelir. Bir ara özellikle ülkemiz medyasında neredeyse bütün kanallarda bangır bangır bağırılarak, “Yumurta kolesterol yapıyor, yumurta zararlı, yumurtaları itlaf edelim” gibisinden absürt, akıldan uzak bir yaklaşım sergilenerek, yumurta tüketilmemesi gerektiği ifade edildi.

Neyse ki bu necip millet, şuursuz medyamızın haberlerine pek aldırmadığından, gülüp geçmiş, tereyağına iki yumurta kırarak, yumurtasızların haberlerini izlemişti. Şimdilerde yine bağırıyorlar, yumurta faydalı, her sabah en az bir yumurta yiyin falan. Evet, yumurta faydalı, leziz ve doyurucudur. Hele de tereyağıyla buluştuğunda, içinde de nevale olarak, kaşar ve kasap sucuğu olduğunda cennettesin desek yeridir. Ve şimdi sözü daha fazla uzatmadan kaşarlı sucuklu tereyağlı yumurta tarifi verelim.

Kaşarlı Sucuklu Tereyağlı Yumurta İçin Malzemeler


  • Pul biber
  • Kaşar
  • Tereyağı
  • Sucuk
  • Yumurta

Tarifimizde malzeme için miktar belirtmedik. Bütçenize, kişi sayısına ve damak tadınıza göre malzeme miktarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Nasılsa her erkek ve kadın sahana iki yumurta kırabiliyor.

Sahanda Kaşarlı Sucuklu Tereyağlı Yumurta

Kaşarlı Sucuklu Tereyağlı Yumurta Tarifi


1 Sucukları ve kaşarları ince dilimler halinde doğradığınızı varsayarak, sahana koyduğunuz kâfi miktardaki tereyağını eritin. İyi tereyağı köpük köpük ve karamelize olur. Hatta eriyen tereyağının çok muazzam kokusu olur. Böyle bir tereyağı muhtemelen hakiki olandır. Sahanda eriyen tereyağına önce sucukları, bir süre sonra dilimlenmiş kaşar peynirlerini koyun. Sucuklar kızardıkça arkasını önüne çevirin, sonradan koyduğunuz kaşar dilimleri ise bir süre sonra neredeyse erimeye dönecektir.

2 Tamamen erimesine müsaade etmeden, yumurtaları kırın. Çünkü tamamen eriyen kaşar yağa dönüşür ve kötü bir tat oluşturur. Bu yüzden kaşar peynirleri tamamen erimeden, yumurtaları kırmalısınız. Kısık ateşte pişirdiğiniz yumurtalar birkaç dakika içinde pişecektir. Ocağın altını kapatın. Yine arzunuza göre, Sahanda kaşarlı sucuklu ve tereyağlı yumurtanızın üzerine pul biber serperek, servis edin. Şimdiden afiyet olsun.

Sıvı Yağlı Kaşarlı Sucuklu Yumurta

YouTube video

Sahanda Kaşarlı Sucuklu Tereyağlı Yumurta adlı konumuza son verirken, başka başka sahanda sucuklu ve kaşarlı yumurta tarifleri için burayı tıklayarak youtube üzerinden izleyebilirsiniz.

Değerlendirmeler ve Puan Tablosu

Yemeğin Yapım Kolaylığı - 10
Yemeğin Lezzet ve Sunumu - 10
Malzeme Tedarik Kolaylığı - 8.5
Yemeğin Pişme Süresi - 10

9.6

TOPLAM

Yukarıdaki kriterler göz önünde bulundurularak verilen puan:

User Rating: 5 ( 3 votes)

Keyifli Admin

Medeniyetimiz, ahlaki değerlerimiz ve bu vatan toprağı bizim için değer konmaz birer hazine niteliğindedir. Keyifli Bilgi yapabildiği kadar, sizlerin de desteğiyle bu hazinelerin hepsine taliptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak ve siteyi doğru görüntülemek için, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak sayfayı yenileyin.